Email

info@escooter.com.tr

Telefon

0 (216) 759 93 94

2. El Elektrikli Scooter

2. El Elektrikli Scooter

2. El Elektrikli Scooter

Elektrikli scooterlar son dönemin, özellikle kısa mesafeli yolculuklarda, en çok tercih edilen ulaşım araçlarından biridir. Özellikle trafik ve artan ulaşım maliyetleri ile birlikte orta uzunluktaki mesafelerde kullanabileceğiniz elektikli scooterları satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı özellikler de bulunuyor. Öncelikle elektrikli scooter kullanımlarınızda nelere ihtiyacınız olacağını ve elektrikli scooterınızı ne kadar sıklıkla kullanacağınızı belirleyerek işe başlayabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı önceden belirlerseniz farklı model ve fiyatlardaki elektrikli scooterları ihtiyaçlarınıza göre çok daha kolay bulabilirsiniz. Günlük olarak ortalama 40-50 km arası yol yapıyor ve bu yolda da arabanızı kullanmayı artık istemiyorsanız aradığınız ürün bir elektrikli scooter. Üstelik yazın güzel havalarda doğayı izleyerek yapacağınız yolculuk avantajı da diğer güzellikleri arasında. Pek çoğunuz kiralık elektrikli scooterları az ya da çok kullandığı için eskisine göre bu ürünlere daha aşinasınızdır. Günlük olarak daha önce kiralama yaptıysanız bunun yaratacağı yıllık maliyetten çok daha uygun fiyata bir elektrikli scooter sahibi olabilirsiniz. Üstelik eskimiş ve başkaları tarafından deforme edilmiş elektrikli scooterları kullanmak zorunda da kalmazsınız. Binlerce farklı insan tarafından kullanılmış olan elektrikli scooterlar yerine, sahibi olduğunuz elektrikli scooterı kullanmak istemez misiniz? Günümüz ekonomisi geçim sıkıntısını da beraberinde getirmiştir. Bundan dolayı sıfır bir elektrikli scooter almaktansa 2. El elektrikli scooter sahibi olmak çok daha kârlıdır. Escooter her zaman kendisini ileri götürmek için çabalayan bir firmadır. 2. El elektrikli scooter satışına başlamıştır. Çok yeni ve neredeyse yeni elektrikli scooterdan hiç farkı olmayan 2. El elektrikli scooter satmaktadır. Eğer elektrikli scooter sahibi olmak istiyorum fakat buna ayıracak yeterli bütçem yok diyorsanız kesinlikle Escooterı ziyaret etmelisiniz.

Elektrikli Scooter Şarjı Ne Kadar Gider?

Elektrikli scooter alırken merak edilen diğer sorulardan biri ise şarj ömrünün ne kadar gideceğidir. Tabi ki bu durum sizin kullanım sürenize, nasıl bir arazide kullandığınıza ve elektrikli scooterın harcadığı enerji miktarına göre değişiklik gösterebilir. En iyi elektrikli scooter hiç şüphesiz sizi en uzun süre götüren ve şarj performansı ile taşıma gücü en yüksek olan elektrikli scooterdır. Fakat bu durumları etkileyen bazı özellikler olduğunu da unutmamak gerekir. Elektrikli scooter modellerinde belirli bir watt gücü vardır ve tam dolu şarj ile gidebileceği mesafe, bu güce bağlıdır. Watt gücü ne kadar yüksek ise elektrikli scooterın pil ömrü o kadar uzun olur. Ayrıca aracın üzerindeki ağırlık, yani kişi sayısı ve gidilen yolun düzlüğü de şarj süresinde değişmelere yol açar. Sonuç olarak düşük güçteki modeller bile günlük kullanım için yeterli bir performans gösterebilir.

Elektrikli Scooter Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Elektrikli scooter tavsiyeleri farklı özelliklere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bunlardan en önemlisi hiç şüphesiz bulunduğunuz yerde nasıl bir arazide ve günlük olarak ne kadar süre ile elektrikli scooterınızı kullanacağınızdır. Eğer zor bir arazide kullanacaksanız ve günlük kullanımınız fazla kilometre olacak pil gücü yüksek olan modelleri almanızda fayda var. Öte yandan taşıma kapasitesi de dikkat etmeniz gereken diğer özellikler arasında. Ortalama olarak 100 ile 120 kg arasında farklı taşıma kapasitelerine sahip cihazlar olduğundan, size en uygun olanı seçmeniz gerekir. Eğer kilonuza uygun taşıma kapasitesinde bir elektrikli scooter tercih etmediyseniz bu durum, cihazınızda geri alınmaz arıza ve kazalara sebep olabilecektir. Yine alacağınız elektrikli scooterın yükseklik ve genişlik özellikleri de size uygun olmalıdır. Eğer bu özellikler size uygun değilse sürüş esnasında denge kaybı ve hatta düşme sorunları ile karşılaşabilirsiniz.