Email

info@escooter.com.tr

Telefon

0 (216) 759 93 94

Elektrikli scooterların kış mevsiminde bakımı ve muhafazası nasıl yapılmalı?

Elektrikli scooterların kış mevsiminde bakımı ve muhafazası nasıl yapılmalı?

Elektrikli Scooter

Şehir hayatı her geçen gün daha yoğun trafiğin oluşmasına ve ulaşım zorluğuna neden oluyor. Hepimiz hem işimize giderken hem de sosyal hayatımızda bir yerlere giderken ya trafikte kalıyoruz ya da gidecek araç bulamıyoruz. Teknoloji dünyasında yaşanan gelişmeler her zaman insanların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik oluyor. Şarj dolum tekniği ile çalışan elektrikli scooterlar çevre için oldukça zararsız. Kullanım açısından daha güvenli ve ekonomik olan elektrikli scooterlar bu konuda akla ilk gelen araçlardan biri. Hem İstanbul gibi metropol şehirlerde hem de Türkiye’nin en küçük kasabasında bile kolayca kullanabileceğiniz bu elektrikli scooterlar saatte ortalama 30 km gidebiliyor. Özellikle şehirlerin sahil şeritlerinde, parklarda ve sakin ve trafiksiz yollarda daha sık gördüğümüz bu araçlar günlük hayatımızı da kolaylaştırıyor. Yaya halinde yetişmeniz gereken bir yere elektrikli scooter kullanarak kısa sürede gitmeniz zamandan tasarruf etmenizi sağlıyor. Escooter ; en iyi, en kullanışlı ve en konforlu elektrikli scooterları siz müşterileriyle paylaşmaktan mutluluk duyuyor.

Elektrikli scooterların kış mevsiminde bakımı ve muhafazası nasıl yapılmalı?

  • Uzun süreli saklamadan önce, pili yarıya kadar şarj edin.
  • Bataryanın tamamen boşalmış olarak tutulması, bazen elektrikli scooterın arızalanmasına neden olur, bu nedenle bu gibi durumlardan kaçınmalısınız.
  • Tam şarj edilmiş olarak saklanması pil performansında düşmelere sebep olabilir.
  • Cihazın kullanımı veya saklanması için -10 ° C'nin altındaki ve 40 ° C'nin üzerindeki sıcaklıklara kalmamasına dikkat edin.
  • İdeal depolama 15 ° C ile 25 ° C arasında tutmaya çalışın. Aşırı sıcak veya soğukta elektrikli scooter bataryası geçici olarak çalışmayabilir.
  • Ciddi don veya sıcaklığın, doğrudan güneş ışığının yanı sıra nemin de aracınızın yaşlanma sürecini hızlandırabileceğini ve ömrünü önemli ölçüde azaltabileceğini unutmayın.
  • Bu yüzden elektrikli bir scooter kullanılmayan havalandırılmamış bir odada yada depoda veya araç bagajında tutulmamalıdır. Sürmediğiniz zaman onun için ideal koşullar: serin ve kuru bir yerdir. Yağmurla temasa girmeyecek şekilde tutulmalıdır.

Elektrikli Scooter Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Elektrikli scooter almaya karar verdiyseniz öncelikle kullanacağınız yerin özelliklerine uygun ürünü almanız tavsiye ediliyor. Eğer kullanacağınız yerlerde rampalar varsa yokuş çıkma gücü olan modelleri tercih edebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra kullanacağınız zemine uygun lastik yapısına ve hava koşullarına da dikkat etmeniz gerekiyor. Boyunuza ve kilonuza uygun olan elektrikli scooter modellerini tercih etmeniz daha verimli kullanmanızı sağlıyor. Boyunuza uygun olmadığında yeteri kadar konforlu kullanamıyor, kilonuzu dikkate almadan seçim yaptığınızda ise ürünü uzun süreli kullanamıyorsunuz. Elektrikli scooter’ı sürerken bazı önemli bilgileri gerçek zamanlı bilmeniz sürüş deneyiminizi oldukça artırıyor. Hızınızı, pil durumunu ve mesafe bilgilerini gösteren paneli bulunan elektrikli scooter modellerinden birini tercih ettiğinizde her şeye hakim olabiliyorsunuz. Pil durumunu bilmediğinizde yolculuk sırasında yarı yolda kalma ihtimaliniz olabiliyor. Hızınızı bilmediğinizde ise güvenlikle ilgili sorunlar yaşayabiliyorsunuz.